Skandály jihlavského parkování: Škola zaplatila i za parkování o školních prázdninách

Střední škola stavební na Žižkově ulici získala od radních města Jihlavy přibližně pět parkovacích stání v zadním traktu školy (sídliště U Pivovaru) za částku přibližně tisíc korun měsíčně. Nájemné zaplatí i za dobu školních prázdnin, kdy neprobíhá výuka.

Ředitelka stavební školy Markéta Metelková žádala radní města zprvu o bezplatný pronájem dotyčného pozemku. „Škola má více jak 500 žáků, 336 žáků na domově mládeže ze všech jihlavských škol, 130 zaměstnanců, máme odloučená pracoviště, naši učitelé z Helenína dojíždí učit na pracoviště Žižkova 20, jezdí k nám zástupci firem a další osoby. Myslím, že veřejná škola naší velikosti a významu by si zasloužila, aby jí město přidělilo 2-3 místa, která jsou u branky a nebudou chybět obyvatelům sídliště, protože jsou daleko od domu,“ stojí v žádosti ředitelky Metelkové.

Žádost o bezplatný pronájem pozemku nedoporučila majetková komise města Jihlavy a radní města bezplatný pronájem odmítli. Ředitelka Metelková obratem požádala o pronájem městského pozemku a na to už radní města slyšeli.

Od února do prosince 2024 zaplatí škola částku necelých deset tisíc korun, smlouva je platná na jeden rok. Včetně letních prázdnin, kdy neprobíhá výuka. Pod nájemní smlouvou je podpis ředitelky Metelkové a náměstka primátora Martina Laštovičky (KDU-ČSL). Parkovací prostor školy byl zprvu označen cedulkami (více zde), přes noc zmizela modrá čára a objevilo se nové dopravní značení. Přislíbené vyjádření Odboru dopravy jihlavského Magistrátu k dopravním změnám stále chybí (více zde).

Vyjádření krajského radního Vysočiny pro oblast školství Jana Břížďaly k placenému parkování o školních prázdninách doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů