Skandály jihlavského parkování: Vzorový příklad soukromého školního parkoviště v placené zóně

Obyvatelé krajského města Vysočina si s těžkým srdcem zvykají na změny životního rytmu po zavedení regulace parkování stručně nazývané „modré zóny“. Vedení města se snaží tvrdit občanům, že jinak to nejde.

Existují výjimky, které ukazují schopnosti vydupat si výjimky pro parkování v modrých zónách.

Nejdříve KDU-ČSL prosadila bezplatné parkování občanů u kostelů v centru města v době konání bohoslužeb (více zde). Jako kdyby lidovci zapomněli na dobu, kdy se na bohoslužby chodilo pěšky.

Nyní si střední škola zřizovaná krajem Vysočina vydupala na jihlavském Magistrátu parkovací plochu zdarma na základě pronájmu parkoviště. Parkování u školy je pro učitele bezesporu příjemným pracovním benefitem (více zde).

Reakce vedení Kraje Vysočina na bezplatné školní parkování je nezbytná i z pohledu definice dobrých mravů jako reakce na nezbytné změny v modrých zónách. Postup své školy při vyřizování výjimky v modré zóně tak bude muset obhájit radní pro školství Jan Břížďala i hejtman Vítězslav Schrek.

Bude rovněž zajímavé vědět, zda-li se jihlavská škola ptala Kraje Vysočina jako svého zřizovatele na vhodný postup při vyřizování výjimky z modré zóny. Zatím radní Břížďala tvrdí, že jde o aktivity v kompetenci školy.

Radní pro školství Jan Břížďala (Piráti) i hejtman Vítězslav Schrek teď budou muset udělit školám své požehnání k nákupu parkovacích míst u středních škol jako příjemného benefitu pro zaměstnance školy. Z parkování je rázem politický problém o mezích dobrých mravů.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů