Šmarda (ČSSD): Proti Vystrčilovi (ODS) by levice mohla postavit Běhounka

Už na podzim příštího roku proběhnou na Jihlavsku senátní volby, mandát bude obhajovat současný předseda horní komory Sněmovny Miloš Vystrčil (ODS).

Proti silnému kandidátovi pravice musí ostatní strany hledat silného protikandidáta.

Bývalý místopředseda ČSSD a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda přišel s myšlenkou kandidatury bývalého hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka.

Jiří Běhounek byl v krajských volbách (v říjnu 2008) lídrem kandidátky ČSSD, která zvítězila se ziskem 39,87 % hlasů, a na ustavující schůzi krajského zastupitelstva 14. listopadu 2008 byl zvolen hejtmanem kraje Vysočina.

V prosinci 2008 byl zvolen místopředsedou Asociace krajů České republiky a místopředsedou Regionální rady Jihovýchod. Od roku 2010 je předsedou Regionální rady Jihovýchod.

V říjnu 2012 byl Jiří Běhounek v krajských volbách opět lídrem kandidátky ČSSD, která zvítězila se ziskem 29,26 %. Běhounek získal 9866 preferenčních hlasů a na ustavující schůzi krajského zastupitelstva 9. listopadu 2012 byl opět zvolen hejtmanem Kraje Vysočina. Stal se tak prvním hejtmanem Vysočiny, který svou funkci obhájil.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů