Spory trenérů ohrozily budoucnost mládežnické akademie Dukly Jihlava

Loňské léto bylo u mládeže Dukly Jihlava mimořádně horké. V trenérském zákulisí rostly spory mezi trenéry dorostu Markem Melenovským (a jeho asistentem Romanem Kaděrou). Trenér Melenovský přišel s nápadem odehrát třicet přípravných utkání dorostu, což si klub ekonomicky nemohl dovolit. Dorost jich nakonec odehrál jen dvanáct.

U mládeže Dukly si Melenovský chtěl většinu věcí dělat „sám a po svém“, jenže šéftrenér mládeže Michal Broš i hlavní trenér Viktor Ujčík tlačili Melenovského k dodržování klubové strategie při výchově mladých talentů. Například trenéra skills dovedností nechtěl na tréninku ani vidět. Trenérské spory přinášely do klubu nervozitu a do značné míry i nejednost při výběru metod výchovy talentů.

Když horké hlavy trenérů nevychladly ani po třítýdenní letní dovolené, sáhlo vedení mládeže k radikálnímu způsobu zklidnění situace a odvolalo od týmu dorostu trenéra Melenovského a asistenta Kaděru. Překvapivě v srpnu. Dorost Dukly Jihlava pak vyhrál prestižní turnaj v Plzni, která patří mezi absolutní špičku ve výchově mládeže. Má nejlépe hodnocenou mládežnickou akademii v českém hokeji. Tento moment pak trenér Melenovský považuje za určitou satisfakci a potvrzení správnosti svých individuálních metod.

Trenér Melenovský se nechtěl podřizovat metodickému řízení šéftrenéra hokejové akademie Michala Broše, kdy vrcholem měla být ostrá výměna názorů na výsledky dorostu (první v tabulce) a juniorky (dvanáctá v tabulce).

Soudní spor o neplatnost výpovědi trenérské smlouvy tak Marek Melenovský bere jako spor o očištění svého dobrého jména od zástupných důvodů uvedených ve výpovědi smlouvy. Jde ńapříklad o porušení zásady nulové tolerance nikotinu a drog v klubu. V kabině dorostu se měly údajně objevit cigarety. I marihuanové cigarety.

Marek Melenovský věřil svým svěřencům, „že v ničem nejedou“. Případné odhalení užívání drog by znamenalo pro hráče minimálně klubový trest dvouměsíčního vyřazení z týmu. V podezření byly opory týmu. Vedení mládeže vykonalo „přepadový“ test hráčů (se souhlasem rodičů). K úlevě všech byl test negativní. Trenéra Melenovského ale jeho benevolentní přístup stál důvěru vedení klubu, že nevystupoval dostatečně razantně při řešení podezření na výskyt drog v týmu.

Při soudním přelíčení také nebylo jasné, kdo zformuloval důvody výpovědi Marka Melenovského ze služeb Dukly Jihlava. Tehdejší manažer klubu Tomáš Vrábel to před soudem odmítl k překvapení všech účastníků v soudní síni. Místopředseda mládeže Karel Löffler výpověď jen podepsal.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů