Starosta Mrkos podpořil film o žďárském motorkáři

Zákulisí slavných motocyklových okruhů i rodinné zázemí příprav na velké motocyklové závody představí dokument „Plná6“. Natáčet se bude v průběhu ledna na Vysočině. „Plná6“ je v motorkářském slangu výraz pro dosažení maximální rychlosti motocyklu.

Může jít o obrázek 1 osobě a venkovnímu

Film „PLNÁ 6“ sleduje posledních šest let závodní kariéry jednoho z našich nejlepších motocyklových závodníků, žďárského rodáka, Kamila Holána, který se umisťuje na předních příčkách těch nejtěžších závodů na světě. Včetně roadracingové legendy závodu Tourist Trophy na ostrově Man, kde ve své kategorii zvítězil.

The International Isle of Man Tourist Trophy Race je motocyklový závod, který se jezdí na šedesátikilometrovém okruhu Snaefell Mountain Course na britském ostrově Man, start i cíl je v Douglasu.

Byl založen v roce 1907, protože na ostrově Man neplatil na rozdíl od zbytku Británie zákon omezující rychlost jízdy.

Závod se koná každoročně na přelomu května a června (s výjimkou obou světových válek). Mezi lety 1949 až 1976 byl součástí seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů. Kvůli členité trati s 219 zatáčkami je označován za nejnáročnější a nejnebezpečnější závod světa: do roku 2017 si vyžádal 250 obětí na životech.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů