Starosta Tecl: zastupitelům záleží na budoucnosti fotbalu v Havlíčkově Brodě

píšťalka peníze fotbalV havlíčkobrodském fotbale se rodí krizová situace. Když nepřišla od města dotace v očekávané výši fukcionáři FC Slavoj rezignovali. Nejdříve výbor fotbalového oddílu, po nich i trenéři. Fotbalový oddíl celkově omezuje své aktivity v době zimní přestávky.

Začne příprava na jaro?

Rozčarování z rozhodnutí havlíčkobrodského zastpitelstva o ponížení fotbalové dotace se šíří fotbalovým prostředím jako epidemie. Fotbalistům vadí odlišný politický metr při měření dotací do místního fotbalu a hokeje. Hokej má jistotu o výši dotace na dva roky dopředu, fotbalisté musí každoročně u místních politiků lobovat za výši dotace.

Jan Tecl, starosta H. Brodu (ODS)

„Zastupitelům na budoucnosti fotbalu záleží, nárůst dotace na rok 2016 byl o půl milionu korun proti roku 2015. To nemá žádný jiný sport v Brodě. Současně s tím investovalo více jak 5 milionů do nástavby fotbalových kabin, aby se zlepšili podmínky pro fotbal v našem městě,“ prohlásil starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl.

Ve vzduchu visí i varianta ukončení činnosti FC Slovan Havlíčkův Brod. Klub by uzavřel účetně kalendářní rok 2015, čtyři stovky fotbalistů mezi nimi téměř tři stovky dětí by už nezahájili v lednu pravidelnou činnost v roce 2016.

Město se snaží místní fotbalisty podporovat i jiným způsobem než přímými finančními dotacemi.  „V souvislosti s přebíráním areálu pod město Havlíčkův Brod, část nákladů, které dosud hradil fotbalový oddíl z dotace, jde od roku 2015 z rozpočtu Technických služeb. Jedná se o částku přesahující 300 tisíc korun.“ řekl starosta Tecl.

Rezignace funkcionářů TJ Slavoj Havlíčkův Brod působí radnici i problémy po technické stránce. „Jsem zvědavá s kým podepíšeme smlouvu o dotaci, když všichni rezignovali. Potřebujeme partnera,“ podotkla místostarostka Ivana Mojžyšková.

Mezi vedením Havlíčkova Brodu a místními fotbalisty by se mělo brzy konat jednání i o dalších investicích města do zázemí areálu místního fotbalového oddílu.

 

 

 

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů