Štěch (ČSSD) nebude kandidovat proti Vystrčilovi (ODS)

Historicky nejdéle sloužící senátor Milan Štěch byl jedním z možných kandidátů sociální demokracie pro podzimní senátní volby na Jihlavsku.

„V tuto chvíli o kandidatuře neuvažuji,“ uvedl Milan Štěch. Štěch připustil, že skutečně měl nabídku ČSSD kandidovat v senátních volbách.

“ Pokud by se skutečně rozhodl kandidovat, tak bych ho považoval za skvělého kandidáta a jeho kandidaturu bych podpořil,“ uvedl předseda ČSSD Michal Šmarda.

Milan Štěch – Wikipedie

Štěch po dobu čtyřiadvaceti let zastával post senátora za obvod č. 15 – Pelhřimov. V letech 2010 až 2018 byl předsedou Senátu Parlamentu České republiky, předtím v letech 2008 až 2010 byl jeho místopředsedou. Funkci místopředsedy Senátu PČR zastával opět v letech 2018 až 2020. V letech 2002 až 2010 vedl Českomoravskou konfederaci odborových svazů.

Potvrzeným kandidátem na post senátora je za KSČM bývalý náměstek hejtmana Josef Pavlík. Pavlík jako lídr hnutí ANO v krajských volbách zatajil své členství v Lidových milicích, ozbrojené složce Komunistické strany Československa. Pavlíkovu žalobu na ochranu osobnosti soudy pravomocně zamítly.

Piráti a další politické strany zatím své kandidáty neoznámili.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů