SVAK chce po Lukách čtrnáct milionů majetkového vyrovnání vodárenského majetku

Okresní soud v Jihlavě začal řešit majetkoprávní spory po odchodu Luk nad Jihlavou ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. „SVAK chce po Lukách nad Jihlavou čtrnáct milionů korun, ale nedoložil výpočet. To nemohou zastupitelé Luk nad Jihlavou schválit, jak by to vysvětlili svým občanům?,“ řekla u soudu loucká advokátka Božena Zmátlová.

kladívko

SVAK Jihlavsko postupuje proti Lukám nad Jihlavou podobně jako proti Jihlavě, která odešla o rok dříve a žádá komplexní vypořádání majetku i financí v jediné smlouvě. Na finanční stránce se Luka nad Jihlavou a SVAK Jihlavsko nejsou schopni dohodnout.

„SVAK tvrdí, že je vlastníkem i v době vypořádání našeho vlastnictví vodárenského majetku, “ uvedla advokátka Zmátlová. Advokátka Zmátlová popsala soudu i komunikační problémy se SVAKem – na dopisy z Luk nad Jihlavou neodpověděla ani kancelář SVAKu, ani její pražští právníci.

Neúspěchem skončilo i „úřední usmiřování“ – proces mediace. „Druhá strana se k mediaci nedostavuje,“ řekla soudu advokátka Zmátlová.

Pouhé dva dny před soudním jednáním doručil SVAK Jihlavsko soudu svůj osmnáctistránkový přípis. „Pokud jste svůj návrh poslali těsně před jednáním, budu stejně tvrdý i já na vás,“ řekl soudce Pavlačka.

Obě strany dostaly od soudu sedmidenní lhůtu pro vzájemnou výměnu seznamů majetku. Luka nad Jihlavou měly soupis majetku dokonce s sebou v jednací síni.

Právě kolem identifikace vodárenského majetku, který by měl být vydán Lukám nad Jihlavou nedokázaly obě strany najít společnou řeč. „Mám pocit, že jedna strana hovoří o jablkách, druhá o hruškách,“ prohlásil soudce Pavlačka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů