SVAK Žďársko rozmluvil vodařům zvýšení cen

Předsednictvo Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko dne 25. 11. 2021, s odkazem na své usnesení ze dne 30. 09. 2021, potvrdilo výši celkové ceny vody 103,10 Kč na rok 2022 a schválilo dílčí ceny za vodné a stočné.

Členové předsednictva na listopadovém jednání potvrdili zářijové usnesení, které rozhodlo o zachování ceny vody pro rok 2022 ve stejné výši jako tomu bylo v roce 2021.

Usnesení byla přijata po několikaměsíčních diskusích s provozovatelem VODÁRENSKOU AKCIOVOU SPOLEČNOSTÍ, a.s. a dosáhlo se racionalizace nákladových položek a současně se eliminoval tlak na navýšení ceny vody.

„Dnes není možné odhadovat výši inflace nebo jiné excesy, které mohou mít souvislost s pandemií COVID 19 a ekonomickou krizí, ale předsednictvo se rozhodlo vyjít vstříc občanům a v této těžké době nezvyšovat cenu a udržet hladinu 103,10 Kč“, dodala předsedkyně, Ing. Dagmar Zvěřinová.

Celková cena vody v roce 2022 bude tvořena částkou 59,30 Kč za vodné a 43,80 Kč za stočné. Došlo ke korekci jednotlivých cen s ohledem na skutečnou nákladovost dílčích položek. Změny se pohybují v rozsahu 1,40 Kč.

Listopadové předsednictvo na základě zpracovaných kalkulací pro vodné a stočné rozhodlo o finální podobě jednotlivých nákladových položek a výsledné ceny pro vodné a stočné a také o nájemném, díky kterému bude moci plánovat obnovu a rekonstrukci infrastruktury, která čítá více než 900 km vodovodu a 419 km kanalizace.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů