Tři výjezdové skupiny záchranky jsou v dočasné karanténě

Vysočinští zdravotníci se intenzivně snaží zvládnout nákazu koronavirem. Mimo stálou službu jsou aktuálně postaveny tři výjezdové skupiny Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

“ ZZS KV má aktuálně v dočasné karanténě tři výjezdové skupiny, u kterých se čeká na výsledky testů,“ uvedl mluvčí záchranky Petr Janáček.

Zdravotnická záchranná služba na Vysočině zajišťuje neodkladnou přednemocniční péči pro více než půl milionu obyvatel.
Přednemocniční neodkladnou péči zde nepřetržitě zajišťuje třicet profesionálních výjezdových skupin Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, rozmístěných na jeden a dvaceti pečlivě vybraných výjezdových základnách.

-Kolik je denně výjezdů na COVID-19 a ostatních výjezdů (k 18.3.2020)?
Petr Janáček, mluvčí záchranky: „Pacienty s podezřením na infekci COVID-19 testují dvě speciální výjezdové skupiny fungující v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě. Do dnešního dopoledne bylo tímto způsobem, včetně úterního hromadného testování v Kynicích na Havlíčkobrodsku, provedeno 165 odběrů biologického materiálu.

-Co lze aktuálně sdělit k práci výjezdových skupin?
Petr Janáček, mluvčí záchranky:“ Z bezpečnostních důvodů používají záchranáři v Kraji Vysočina osobní ochranné prostředky u všech výjezdů. „

Záchranáři vyzvali obyvatelstvo, aby správně využívalo informační linky ke koronaviru (více zde) a nežádali informace na linkách určených pro pomoc (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů