(VIDEO) Prezidenta Masaryka vítaly na nádraží v Rantířově davy lidí

Takové srocení lidu Rantířov dlouho nezažil a dlouho nezažije! K výročí sto let republiky uspořádali v Rantířově zdařilou rekonstrukci dobových událostí vzniku republiky. Na místní železniční nádraží přijel historický parní vlak a z něj vystoupil i prezident Tomáš Garrigue Masaryk, Byl slavnostně uvítán přednostou dopravního úřadu i současným starostou Rantířova Tomáš Novotný.

Zájem místních lidí o dobovou rekonstrukci historických událostí na železničním nádraží byl v Rantířově obrovský. Přímo z nádraží odjel prezident Masaryk na výlet po okolí historickým automobilem.

Starosta Rantířova Tomáš Novotný s buřinkou na hlavě rozdával pamětní jízdenky na sváteční den v historii Rantířova. „Důležité je, že se okolní obce dokázaly spojit a uspořádat velkou akci pro lidi,“ pochvaloval si starosta Novotný.

Pro obyvatele Rantířova i okolí byl příjezd historického vlaku s prezidentem Masarykem mimořádnou atrakcí. Na nádraží se sešlo několik stovek místních i přespolních obyvatel.  Mimořádnému zájmu se těšila dobová kavárna nebo ukázka prvorepublikových tanečních vystoupení nebo zásah hasičů  z Hodic v dobových uniformách.

Další fotografie a krátká videa hledejte na profilu Občasníku v sociální síti přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů