Lékaři žádali adekvátní odměny za pohotovost, radní Žďáru nad Sázavou pohotovost zrušili

Od poloviny roku přestane město Žďár nad Sázavou hradit pohotovostní služby lékařů na místní poliklinice. Po třiceti letech. Podle informací Občasníku stojí za zrušením služby požadavek lékařů o adekvátní odměny za službu obyvatelům města.

“ Původní částka byla pro lékaře 400,- Kč na hodinu a pro sestry 200,- Kč na hodinu.Požádali o navýšení  pro lékaře na 600,-Kč na hodinu a pro sestry na 350,- Kč na hodinu.Současně požádali o snížení provozních hodin z 12 na 9 hodin. (návrh provozní doby od 8.00 do 17.00). Toto navýšení by při zachování současných provozních hodin znamenalo částku cca 630 tis. Kč (včetně pojistného) proti současnému rozpočtu. Při snížení počtu provozních hodin by se jednalo o částku přibližně 210 tis. Kč proti současnému rozpočtu,“ uvedla ředitelka Poliklini´ky Žďár nad Sázavou Ilona Komínková.

¨Požadavek lékařů za navýšení pohotovostních služeb je první za více než pět let. Možná deset let. I po případném zvýšení nebo spíše dorovnání odměny by hodinová mzda při pohotovostní službě byla nižší než v nemocnici Nové Město na Moravě.

Současné vedení města v čele se starostou města Martinem Mrkosem (STAN) vydalo prohlášení ve kterém tvrdí, že v  současné době se LPS již poskytuje v omezeném rozsahu. To znamená pouze o víkendech a svátcích.

„Poskytovaná služba už v současné době neodpovídá standardům a parametrům lékařské péče v 21. století,“ tvrdí společné prohlášení starosty a místostarostů města.

Zrušením pohotovostní služby lékařů se Žďár nad Sázavou elegantně vyhnul jednáním o navýšení odměn lékařů za služby obyvatelům města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů