Úředníci Magistrátu tolerovali výtržnosti klientů Housing Firstu

Pokud úředníci Magistrátu zjistí závadové chování nájemníků městského bytu, je nájemci okamžitě zaslána výzva ke zjednání nápravy a odstranění závadového chování.

V případě klientů programu Housing First ovšem úředníci svolali zvláštní jednání na kterém byli všichni účastníci zavázáni povinností mlčenlivosti.

Housing First, tedy bydlení především nebo také nejdřív bydlení je metoda využívaná k pomoci lidem bez domova, kteří potřebují komplexní podporu.

Jedná se o inovativní metodu, která v posledních letech zdomácňuje i v českém prostředí.

Podstatou metody je poskytnout lidem bez domova standardní bydlení bez předchozí léčby či “tréninku” a současně jim poskytnout potřebnou pomoc dle jejich individuálních potřeb.

V Jihlavě byl projekt Housing First  určen celkem pro dvanáct bytů, které zabydlelo celkem 49 osob, 29 dospělých a 20 nezletilých dětí. Podporu při zabydlení měla poskytovat jihlavská Charita jako partner projektu Housing first.

Ke svolání zvláštního jednání loni na konci června vedly úředníky Magistrátu opakované stížnosti sousedů v jednom z bytů na sídlišti po nastěhování klientů Housing Firstu.

Z bytu se ozýval křik, vulgarismy a neočekávané rány. Děti nájemníků celodenně pobíhaly bez dozoru venku na ulici, ničili a olamovali keře, z parkoviště si udělali hřiště.

V průběhu měsíce května byly sousedy podány dvě oficiální stížnosti, v červnu další tři.

Úředníci jihlavského Magistrátu se ze všech sil snažili vyhnout obvyklému řešení ve formě napomenutí s varováním klientů Housing Firstu před výpovědí z nájemního bytu.

Místo obvyklého řešení ale úředníci dohodli větší zapojení pracovníků charity a asistentů prevence kriminality. Městská policie také dostala výslovný úkol zvýšeného dohledu nad celou lokalitou.

O výsledku aplikovaných opatření nejsou k dispozici žádné oficiální informace.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů