V leteckém muzeu si sednete do bombardéru nebo vrtulníku ze studené války
Už pět let funguje Letecké muzeum na radarové stanici Koněšín nedaleko letiště Náměšť nad Oslavou. Exponáty muzea můžete vidět pěkně zblízka. Můžete se posadit do kokpitu vrtulníku Mi-24 Hind, který měla ve výzbroji i Československá lidová armáda.
Fotogeničnost tohoto bojového stroje z doby studené války chtěli v několika filmech také využít američtí filmaři. Tento stroj ovšem k dispozici neměli a tak jej museli „dublovat“ jiné stroje. Ve filmu Rambo: The First Blood II (Rambo II) se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli jej „hrál“ francouzský Aérospatiale SA 330 Puma. Ve filmech Red Scorpion (Rudý škorpion) s Dolpem Lundgrenem v hlavní roli a ve filmu Braddock: Missing in Action III (Braddock: Ztracen v boji) s Chuckem Norrisem v hlavní roli jej „hrál“ americký Sikorski S-62 / HH-52A. Oba stroje ale musely být doplněny o křídla, charakteristickými právě pro Mil Mi-24 a zbraňové systémy.
Dalším exponátem s možností posadit se přímo do kokpitu pilota je SU-25 Frogfoot. Ve výzbroji Československé lidové armády byl od počátku osmdesátých let až do vyřazení ze služby v roce 2000. Byl určen především pro boj s tanky protivníka. Letoun je vyzbrojen dvojhlavňovým 30 mm kanónem v přídi a na křídlech má deset závěsníků. Tím si vysloužil u pilotů přezdívku „hrábě“.
SU-25 je velice nenáročný na údržbu – všechno servisní zařízení může být uloženo do kontejneru a být převáženo samotným letounem. V případě nouze může létat i na motorovou naftu.
Radarová stanice Koněšín neboli „radarka“ byla určena pro plnění úkolů rádiového a radiotechnického boje. Bojovým úkolem radarky bylo vyhodnocování okamžité situace ve vzduchu na principu pozorování či naslouchání a posléze zaměření nepřátelských letadel ve vzduchu.