Velička (ODS) rozhodne o osudu velkomeziříčské koalice

Šéf zastupitelského klubu občanských demokratů ve Velkém Meziříčí Petr Velička se na prosincovém jednání zastupitelstva města vzdal křesla radního města. Stalo se tak patrně v reakci na postup starosty města Alexandrose Kaminarase při zavádění nového informačního systému do místních základních škol.

Místo spolehlivého informačního softwaru by měly velkomeziříčské základní školy postupně přejít na software, který sice není úplně osvědčený, ale umožňuje úředníkům a politikům místní radnice lépe nakukovat do účetnictví místních škol.

Implementace nového školního systému již stála místní radnici několik stovek tisíc korun. V pokusu o implementaci se má pokračovat na jaře 2022. Místní základní školy tak mohou mít polovinu roku v jednom informačním systému a polovinu roku v druhém, novém informačním systému.

Jedna z ekonomek místních základních škol už dala výpověď, dvě další pracovnice hrozí výpovědí.

Implementace nového informačního systému do místních základních škol je najednou velkou politickou kauzou Velkého Meziříčí. Postoj starosty Kaminarase už připravil jeho koalici o podporu zastupitelky Ivany Bíbrové, která oznámila odchod z koalice. Po radním Veličkovi zbylo jen prázdné křeslo radního města.

Místní rada ODS Velké Meziříčí už jednohlasně oznámila podporu koalice ODS, ANO a Společně VM. Na prázdnou židli radního města Velké Meziříčí za ODS usedne Petr Juda. A starosta Kaminaras může dál tlačit nový informační software do škol, kde ho ale nikdo nechce. Nahradit spolehlivý informační systém novým podle přání starosty města není jednoduché. A dost možná není ani uskutečnitelné.

Řešení politické situace má v rukou bývalý radní Petr Velička: může dál podporovat spolupráci s hnutím ANO a starostou Kaminarasem (Společně VM) nebo viditelně podpořit svou kolegyni Ivanu Bíbrovou (Společně VM) a tím ovlivnit další osud koalice starosty Kaminarase.

Hlas Petra Veličky má teď větší význam než hlas starosty města. Hlas ODS jako rodné strany Veličkovi nařizuje podporovat politické rozhodnutí radních města i kdyby jeho osobní pohled byl jiný. Právě svědomí a odvaha zastupitele Veličky může způsobit zemětřesení v koalici i pád starosty Kaminarase. Současná koalice starosty Kaminarase může ještě několik měsíců do místních voleb prosazovat svá rozhodnutí, pak se dostanou ke slovu voliči a „rozdají politikům karty“ v podobě výsledku voleb.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů