Aktivista Stober sklidil úrodu z pole bez přístupu díky toleranci zemědělce Koláře

V okolí Jemnice je úroda sklizena i z polí bez přístupu vytyčených oranžovými kolíky. Pole bez přístupové cesty patří mluvčímu místních aktivistů Karlu Stoberovi, který v minulosti pronajímal tyto pole firmám ze zemědělského holdingu Josefa Koláře. Nájemní smlouvy vypršely letos v průběhu léta. A bylo záhadou, jak bude aktivista Stober sklízet úrodu z polí bez přístupu.

Hranice pozemků od léta vytyčovaly oranžové kolíky. Sklizeň naznačovala další možný konflikt mezi aktivistou Stoberem a zemědělcem Kolářem o přístup na pole za účelem sklizení úrody.

„Poslal jsem mu dopis, ve kterém jsem ho varoval, aby nejezdil po polích s nesklizenou úrodou,“ stručně konstatoval majitel Rhea holdingu Josef Kolář.

Aktivista a místní zastupitel Jemnice Karel Stober mohl sklízet pozemky bez přístupu teprve po té, kdy sklizeň dokončil zemědelec Josef Kolář. A s tichým souhlasem zemědělce Koláře.

Problém se Stoberovými kousky polí bez přístupu se pouze odsunul v čase. Už na konci září začíná doba setí ozimé pšenice a ječmene. Jestli se aktivistovi Stoberovi podaří osít pole bez úrody je věc nejasná. A jak na pole bez přístupových cest pošle secí stroje je přímo záhada.

Aktivista Stober už poslal městu Jemnice předžalobní výzvu k nápravě křivd totalitního režimu při scelování polí do velkých lánů. Obnovou polních cest by znovu získal přístup na svá pole bez přístupových cest (více zde). Pozemkový úřad ale úpravy nezahájí (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů