Jemnice má pod hrozbou žaloby obnovit „dobrý život“ zastupitele Stobera

Mluvčí spolku Za dobrý život na Jemnicku a místní zastupitel Jemnice Karel Stober opět testuje hranici dobrých mravů na Jemnicku. Tentokrát jde o zřízení přístupu k pozemkům, které koupil v devadesátých letech v okolí města Jemnice. Ovšem bez přístupu k pozemkům. O Stoberovy pozemky se staral majitel okolních polí Josef Kolář, kterému ale očividně došla trpělivost s politickou agitací Stobera o „dobrém životě na Jemnicku“.

Spolupráce Stobera s místním zemědělcem Josefem Kolářem mu odhadem vynesla stovky tisíc korun (více zde). Na červnovém jednání místního zastupitelstva aktivista Stober čelil i dotazům, zda-li by neměl oznamovat střet zájmů při projednávání bodů týkajících se firmy Josefa Koláře, se kterou úzce spolupracuje (více zde). Neoznámení možného střetu zájmů je přestupek. Ve snaze nahradit starostu města Pavla Nevrklu ve funkci pověřeného zastupitele pro územní plán dostal Stober hlasy jen svých příznivců v zastupitelstvu.

V minulosti dokázal aktivista Stober proměnit přechodně chráněnou plochu na soukromé pole, přitom předsedá pobočce místních ochránců přírody ČSOP Jemnice (více zde).

Nyní město Jemnice čelí předžalobní výzvě k součinnosti při vytvoření přístupu na Stoberova pole, která se tím majetkově zhodnotí. Polní cesty totiž potřebuje především aktivista Stober, který se snaží těžit maximum majetkových výhod ze souběhu zájmů Jemnice a své osoby.

Reakce města Jemnice v podobě případných aktivit vyžadovaných předžalobní výzvou bude zajímavou odpovědí na pokus zastupitele Stobera vytěžit majetkový prospěch z politický aktivit v místní politice. I tak se ale případný výsledek projeví za několik let.

V přestupkovém řízení za neoznámení možného střetu zájmů hrozí zastupiteli Stoberovi vysoká pokuta (více zde). O tom, jak Karel Stober vyrobil z chráněné plochy pole čtěte více přímo zde. Neoznámený střet zájmů svého zastupitele bude muset řešit město Jemnice (více zde). Možný motiv sporu přímo zde. Kolářův Rhea holding otevřel moderní výrobnu krmných směsí ve Starém Petříně (více zde). Státní pozemkový úřad úpravy v Jemnici zatím nezahájí (více zde).

O pokračování sporu zastupitele Stobera a města Jemnice čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů