Venkovský hokej: Musí fungovat vztah radnice-klub-trenérská osobnost

Většina hokejových osobností České republiky začínala s hokejem v malých klubech, jejich stylu trenérské práce se říká „venkovský hokej“: malý adept se naučí v klubu bruslit, když se projeví jeho hokejový talent odchází do velkého světa mládežnického hokeje – zpravidla do hokejové akademie.

Na Vysočině jsou představiteli stylu „venkovský hokej“ například Ledeč nad Sázavou nebo Světlá nad Sázavou.

Český svaz ledního hokeje malým „venkovským“ klubům přispívá na práci placeného trenéra v mládežnických kategoriích. Na druhou stranu ČSLH směřuje prostředky přednostně klubům na venkově, kde je jasná podpora hokeje ze strany radnice.

fb

Třístranný projekt radnice-klub-osobnost funguje například v Ledči nad Sázavou. Osobností ledečského klubu je Milan Chalupa, bývalý reprezentační obránce. Po odchodu z angažmá v Havlíčkově Brodě zamířil Chalupa právě do Ledče nad Sázavou.

Ledečský hokejový klub byl první na Vysočině, který spolu s dalšími dvaadvaceti kluby v České republice, získal placeného trenéra. Trénérskou činnost Milana Chalupy platí klub z prostředků, které klubu pošle ČSLH v projektu „Trenér do malých klubů“.

„Sport se v Ledči vždy v rozumné míře podporoval, to je povinnost, ne něco, co si zasluhuje pochvalu,“ prohlásil radní Kraje Vysočina Zdeněk Chlád (ČSSD). Radní Chlád trvale žije v Ledči nad Sázavou.

V prostředí menších měst Vysočiny je místní radnice často jedním z hlavních podporovatelů místního hokeje. Z prostředků radnice se financuje mládežnický led a udržují nízké hodinové sazby za pronájem zimního stadionu jako sportoviště.fb

Podobně jako v Ledči nad Sázavou je financován i hokej ve Světlé nad Sázavou. Místní A-tým hokejistů pravidelně vítězí v krajském přeboru. O postup do vyšší soutěže ale neusiluje. Druhá liga hokeje je mimo možnosti městěčka se sedmi tisíci obyvateli.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů