(VIDEO) BK Havlíčkův Brod porušil vlastní stanovy i zákon, řekl soud

Krajský soud v Hradci Králové zamítl žalobu jednoho z bývalých členů vedení Bruslařského klubu Havlíčkův Brod na neplatnost usnesení valné hromady.

Valné hromady se v létě 2021 zúčastnilo pouhých deset členů Bruslařského klubu Havlíčkův Brod. Krátce před konáním valné hromady Bruslařský spolek Havlíčkův Brod nevěděl, kolik má spolek skutečných členů. Tato skutečnost pak znemožňovala konání valné hromady dle stanov a aktuálních právních předpisů, neboť jakékoliv rozhodnutí valné hromady by pak bylo lehce napadnutelné.

Ze strany tehdejšího předsedy spolku Michala Teplého bylo navrženo, aby došlo k formálnímu zrušení členství u všech členů spolku a to z důvodu neuhrazeného členského příspěvku ke dni 31.10.2020. V takovém případě by spolek evidoval pouhých osm členů, kteří by měli právo volit nové vedení. Výkonný výbor vydal usnesení, že členy BKHB se stávají: Michal Teplý, Marcel Kachlíř, Mgr. Martin Ferdus, Ing. David Kozlík, Ing Caska Zdeněk, Aleš Pártl, Mgr. Jiří Čelanský, Hana Krejčová.

Soudní verdikt odůvodnil soudce Krajského soudu Hradec Králové Tomáš Liskovský.

Rozsudek není pravomocný, obě strany mají právo odvolání k Vrchnímu soudu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů