Jihlavan má na střeše fotovoltaickou elektrárnu

V únoru 2023 získala společnost JIHLAVAN, a.s. licenci na provozování nově instalované první etapy fotovoltaické elektrárny (FVE) o špičkovém výkonu 299,25 kWp, čímž firma učinila svůj první významný krok v oblasti snižování energetické závislosti na fosilních zdrojích a šetrnosti k životnímu prostředí.

Elektrárna je umístěna na střeše výrobní haly kousek od centra města a nezabírá tak žádnou využitelnou zemědělskou půdu ani nikterak nehyzdí svoje okolí.

Očekává se, že první etapa FVE vyprodukuje přibližně 300 MWh elektřiny ročně, což pokryje přibližně 7 % aktuálních energetických potřeb společnosti. Všechny tři naplánované etapy by měly vyprodukovat až 700 MWh ročně, což spolu se snižováním energetické náročnosti našeho provozu může pokrýt až 30 % naší budoucí spotřeby.

Zároveň to znamená podstatné snížení uhlíkové stopy společnosti, neboť pomůže zabránit emisím přibližně 450 tun CO2 ročně.

„Zavázali jsme se k udržitelnosti našeho podnikání a snižování našeho dopadu na životní prostředí. Jsme přesvědčeni, že investice do obnovitelných zdrojů energie je nejen prospěšná pro planetu, ale dává také jasný obchodní smysl. Instalací fotovoltaického systému budeme schopni dlouhodobě snížit naše náklady na energii a zvýšit naši konkurenceschopnost,“ komentoval realizovanou investici obchodní ředitel Ing. Petr Lízal.

Jihlavský výrobce letecké hydrauliky je jednou z předních českých společností podnikající v leteckém průmyslu. Specializuje se na vývoj, výrobu a servis spolehlivých a technicky náročných hydraulických komponentů pro světové výrobce letadel Airbus či Boeing a české výrobce Aero Vodochody Aerospace a Aircraft Industries (LET Kunovice). Společnost působí na trhu již více než sedmdesát let a má pověst spolehlivého vývojově výrobního partnera s nejvyšší kvalitou výrobků i služeb.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů