Smil italský překvapí omamnou vůní po kari

Smil italský je málo známá bylinka, které se pro charakteristické aroma říká také maggi nebo kari bylinka. Stačí si promnout mezi prsty několik lístků a vše se vám okamžitě potvrdí. Ihned ucítíte koncentrované kari nebo polévkové koření. Nádherná vůně je ale nic proti tomu, jakým způsobem dokáže okořenit pokrmy. Použít ho tedy můžeme do jídel, kam by se hodilo kari koření, které je smilu chuťově podobné.

Helichrysum italicum - Wikipedia

Latinský název „Helichrysum italucum“ Název je odvozen z řeckých slov: „helios“, což znamená slunce a „chryos“, což znamená zlato. Helichrysum italicum je stálezelený keř, který dosahuje výšky sedmdesáti centimetrů. 

Tato třpytivá stříbrná rostlina přináší do zahrady skvělou barvu i jemnou vůni. Navzdory svému běžnému názvu to není kari rostlina, která je široce oblíbená pro kulinářské použití. Vůně listů je podobná vůni kari koření, což vedlo ke zmatku. Rostlina kari není při konzumaci škodlivá, ale pokud se použije jako koření, její chuť může být zklamáním. 

Rostlina kari se pěstuje v bylinkové zahradě pro svou okrasnou hodnotu a zajímavou, kari podobnou vůni. Stříbrošedé listy dobře kontrastují s tmavolistými bylinkami a lze je přidat do vonných sáčků, kterým dodá pikantní vůni.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů