(VIDEO) Budování koalice: KDU-ČSL omezila kádrovou nabídku, Klement dává přednost Senátu

KDU-ČSL má zájem být součástí nově vznikající koalice, kádrové možnosti lidovců jsou omezené. Lidovci už zjistili nereálnost možnosti obsadit post hejtmana svým lídrem a krajským předsedou Vítem Kaňkovským. Poslanec Kaňkovský tak bude dál působit v celostátní politice, krajskou politiku lidovců bude řídit z pozice krajského předsedy.

Dalším žhavým politickým želízkem lidovců pro krajskou politiku je žďárský místostarosta Josef Klement. Vzhledem k postupu do druhého kola senátních voleb z prvního místa dává Klement přednost možnému postupu do Senátu. Teprve v případě neúspěchu v druhém kole je Klement teoretickou možností kádrové politiky KDU-ČSL pro funkci ve vedení Kraje Vysočina.

Místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement tak zřejmě dá přednost jisté pozici v komunální politice Žďáru nad Sázavou před nejistou pozicí v krajské politice. Především z dlouhodobého hlediska je pozice lidovců nejistá, tři funkční období působili v opozici.

Pro uvolněné funkce ve vedení Kraje Vysočina tak mohou lidovci nabídnou krajského tajemníka Josefa Herbrycha, starostu Světlé nad Sázavou Jana Tourka, starostu obce Oslavice Pavla Janouška a předsedkyni KDU-ČSL Třebíč Marii Dudíkovou.

Události krajské politiky Vysočiny na podzim 2020:

O popíjení alkoholu na veřejnosti pirátské zastupitelky Evy Novákové čtěte více přímo zde, videozáznamy z tiskových konferencí najdete přímo zde. TOP09 chybí jeden hlas k zisku dvou mandátů (více zde). Dotaz na sestavování koalice bez ANO se krajské předsedkyni ANO vůbec nelíbil (více zde). Piráti místo politických jednání mohutně slavili druhé místo v krajských volbách, koalice bez ANO už není tak horká (více zde). Pro budoucí koalici mají lidovci jen omezenou kádrovou nabídku (více zde). Vítěz voleb nabídl křeslo hejtmana, přijme ho ODS (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů