Budování koalice: Piráti vynechali noční první kolo jednání, jednání hledají směr

Maraton povolebních vyjednávání o krajské koalici se rozběhl hned večer v druhý den voleb. Piráti se neúčastnili, oslavovali druhé místo ve volbách i odsunutí ODS na třetí místo.

Právě neúčast Pirátů na prvním nočním kole vyjednávání přibrzdila preferovanou variantu koalice bez hnutí ANO jako vítěze voleb. Tato varianta byla dosud preferována jako varianta hlavní.

Noční první kolo jednání absolvovaly podle informací Občasníku všechny hlavní politické strany.

Piráti si odhlasovali začátek povolebního vyjednávání až druhý den po skončení voleb. Toto zaváhání zmírnilo chuť ostatních stran vyjednávat o koalici bez hnutí ANO jako vítěze voleb (více zde).

Jednoduše řečeno Piráti chyběli na startu politícké maratonu budování krajské koalice. Piráti nevyjednávali ale oslavovali a pokud by jednali, tak by věci byli asi jinde a jinak.

Souhrn událostí krajských voleb 2020 na Vysočině

O popíjení alkoholu na veřejnosti pirátské zastupitelky Evy Novákové čtěte více přímo zde, videozáznamy z tiskových konferencí najdete přímo zde. TOP09 chybí jeden hlas k zisku dvou mandátů (více zde). Dotaz na sestavování koalice bez ANO se krajské předsedkyni ANO vůbec nelíbil (více zde). Piráti místo politických jednání mohutně slavili druhé místo v krajských volbách, koalice bez ANO už není tak horká (více zde). Pro budoucí koalici mají lidovci jen omezenou kádrovou nabídku (více zde). Vítěz voleb nabídl křeslo hejtmana, přijme ho ODS (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů