(VÍME PRVNÍ) Budování krajské koalice: První pokus bude bez ANO

První pokus o sestavení krajské koalice bude pod taktovkou ODS na půdorysu stabilních stan v krajském zastupitelstvu. Demokratické strany potřebují nejméně 23 hlasů, ale čím více tím lépe pro stabilitu budoucí krajské koalice

Do koalice mohou dodat hlasy následující strany:

  1. KDU-ČSL (6 zastupitelů)
  2. Česká pirátská strana (7 zastupitelů)
  3. Starostové pro Vysočinu (6 zastupitelů)
  4. Česká strana sociálně demokratická (6 zastupitelů)
  5. ODS a Starostové pro občany (7 zastupitelů)

O sestavení krajské koalice se pokusí podle informací Občasníku Občanská demokratická strana oslovením ostatních politických stran. Matematicky bude potřeba utvořit koalici ze čtyřech stran z pěti možných. Bude tak záležet na vůli a politických schopnostech. Očekává se dohoda bývalých hejtmanů Miloše Vystrčila (ODS) a Jiřího Běhounka (ČSSD) podpořená dalšími politickými stranami. Účast lidovců v čele s poslancem Kaňkovským v budoucí koalici je nejistá.

O popíjení alkoholu na veřejnosti pirátské zastupitelky Evy Novákové čtěte více přímo zde, videozáznamy z tiskových konferencí najdete přímo zde. TOP09 chybí jeden hlas k zisku dvou mandátů (více zde). Dotaz na sestavování koalice bez ANO se krajské předsedkyni ANO vůbec nelíbil (více zde). Piráti místo politických jednání mohutně slavili druhé místo v krajských volbách, koalice bez ANO už není tak horká (více zde). Pro budoucí koalici mají lidovci jen omezenou kádrovou nabídku (více zde). .

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů