(VIDEO) Jízda pro úzkokolejku: Šance na obnovení provozu?

Kde je vůle, tam je i cesta. A na želenice společná jízda. Kdyby se věřitelé, hejtmani Jižních Čech a Vysočinu, starostové, poslanci a senátoři sešli na společnou jízdu železničním motorákem podařilo by se během jízdy něco domluvit pro obnovení provozu jindřichohradecké úzkokolejky?

Železniční podnikatel Albert Fikáček je muž činu: obratem nabídl sázku o jízdu z Jindřichova Hradce do Obrataně na Vysočině. Stačí se vsadit a vyjet. Motorový vůz uveze kolem pěti desítek cestujících a to je šance vzít na palubu motoráku nejdůležitější osobnosti pro úzkokolejnou dráhu. A jet sám jaksi nemá smysl.

Hejtmani Kuba a Schrek, radní pro dopravu Krák a Schrek, senátor Chalupský, starostové Kozár a Zimola, představitelé spolku obcí Jindříchohradecká úzkokolejná dráha, poslanec Kukla, věřitelé úzkokolejky a další osobnosti si zaslouží šanci na společné jednání s možností domluvit se na místě o budoucnosti úzkokolejné dráhy s co největším počtem zainteresovaných. A nejlépe v železničním vagóně. A vidělo by se.

Společná jízda by mohla všechny nadchnout ke spolupráci při obnově železničního provozu na úzkokolejné dráze. Současná situace při jednáních o budoucnosti úzkokolejky potřebuje „prolomit chladné ledy“ a dát události do pohybu. Času na přípravu letní sezóny je zoufale málo.

AKTUALIZOVÁNO pro neznalé záludností železničního provozu: Úzkokolejnádráha Jindřichův Hradec-Kamenice nad Lipou-Obrataň (trať 228) je momentálně mimo provoz a provoz bez platných úředních povolení
Drážního úřadu je skutečně nezákonný. Ovšem jízda pro úzkokolejku z
Jindřichova Hradce do Obrataně na Vysočině je možná hned dvěma směry:
Z Jindřichova Hradce na východ do Horní Cerekve (trať 225) a odtud
přes Pelhřimov do Obrataně (trať 224). Druhou možností je cesta z
Jindřichova Hradce na západ do Veselí nad Lužnicí (trať 225), z Veselí
nad Lužnicí po trati 220 do Tábora a z Tábora po trati 224 do
Obrataně. Podnikatel Albert Fikáček nijak neupřesnil, jak chce jet z
Jindřichova Hradce do Obrataně a ani se nevyjádřil, který směr „po
širokých“ kolejích zvolí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů