WTT nasazuje do hry o úzkokolejku „dobrou věc“

Novým hráčem ve hře o provozování jindřichohradecké úzkokolejky je dceřinná společnost WTT s názvem good thing s.r.o. Do českého jazyka lze název firmy přeložit jako „dobrá věc“. Jednateli společnosti jsou Jiří Vokoun a Vít Victor Mašek. Oba jednatelé se funkce ujali na konci dubna.

Jednání se společností good thing vedl ještě šéf správní rady Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek ještě před soudním omezením dispozičních práv (více zde).

Jednání se účastnila i insolvenční správkyně, která ale nebyla účastna emailového připomínkování smluv. Podle jejího názoru protože je nutné nejdříve najít shodu na koncepci transakce a vyjasnit strukturu vztahů a kalkulaci příjmů/výdajů a až poté lze dohodnout finální textaci příslušných smluv.

Společnost WTT oznámila již dříve zájem na zahájení letního provozu na dvacetikilometrovém úseku z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou (více zde). To by znamenalo obětovat letní provoz na jižní větvi úzkokolejky směrem do turisticky velmi atraktivní oblasti České Kanady.

Vedle společnosti WTT má zájem o osobní dopravu na úzkokolejce i společnost Gepard Express, která počítá s plným provozem na obou větvích úzkokolejky.

Vzhledem ke zpoždění při přípravě podkladů pro úřední povolení osobní dopravy je ale reálné zahájení provozu nejdříve v polovině letní sezóny. Bez povolení Drážního úřadu nesmí na trať vyjet ani drezína na služební jízdu.

Co číst dál?

O možné trestněprávní odpovědnosti čtěte více přímo zde. O úzkokolejku projevila zájem železniční divize Swietelsky (více zde). Soud zbavil dispozičních práv šéfa úzkokolejky Borise Čajánka (více zde). Podle jindřichohradeckého senátora Jaroslava Chalupského byl šéf úzkokolejky snad jediný, komu nezáleželo na budoucnosti úzkokolejky (více zde). Pochybnosti o poctivých úmyslech se objevily už dříve (více zde). Stížnost zaměstnanců na šéfa Čajánka čtěte přímo zde. Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů