(VIDEO) Ředitel zadlužené školy Ptáček (ODS) zaplatil exekuci

Zadlužená ZŠ Švermova zaplatila v červenci další exekuci. Na dotaz Občasníku o tom informoval starosta města Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.

Ředitelem zadlužené školy je radní města Jaroslav Ptáček. Ještě počátkem července 2021 tvrdil Ptáček tvrdil, že žádná exekuce proti škole není vedena.

„Příspěvková organizace města není v žádné exekuci, ani nebyla. Postup celé kauzy byl od listopadu na zastupitelstvu vysvětlován, všichni víte, co se děje. Je zbytečné to dále rozto…. Chtěl bych všechny požádat, aby se vyjadřovali přesně. Tady nedošlo k žádnému pochybení,“ informoval zastupitele města ředitel Jaroslav Ptáček (ODS).

Žďárský soud přitom na konci června jasně rozhodl, že Ptáčkův návrh na zastavení exekuce nedůvodný a že škola neuhradila to, co měla, včetně způsobených nákladů.

Opoziční zastupitel Jan Havlík (Změna 2018) již na červencovém zastupitelstvu žádal radní města, aby se celou záležitostí kolem exekuce školy podrobně zabývali.

Po prohraném soudním sporu musela žďárská škola vyplatit bývalé učitelce dva miliony korun, další dva miliony korun pak činily povinné odvody státu. Na řešení finanční situace musela žďárská radnice uvolnit přes dva miliony korun.

Nynější tiše zaplacená exekuce jsou podle informací Občasníku uhrazené úroky z chybně zaplacené dlužné částky bývalé zaměstnankyni školy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů