(VIDEO) Spor o svobodu projevu zastupitele Žďáru nad Sázavou

Opoziční zastupitel Žďáru nad Sázavou Jan Havlík (Změna 2018) zaslal k otištění příspěvek do tištěného zpravodaje města.

Příspěvek si pročetla redakční rada městského zpravodaje složená z politických konkurentů opozičního zastupitele Havlíka a tiskový mluvčí radnice Matěj Papáček se dožadoval změny názoru opozičního zastupitele Havlíka před jeho zveřejněním v městském zpravodaji.

Může jít o obrázek 2 lidé

Podle nové mluvčí města Blanky Sobolové „šlo o tři slova“. Tyto slova měl opoziční zastupitel Jan Havlík změnit ve svém textu před zveřejněním v městském zpravodaji. J

Spor o svobodu projevu v městském zpravodaji se vede o hranici, kdy za názor zastupitele odpovídá vydavatel a kdy nese odpovědnost autor výroku jako soukromá osoba.

Redakční rada ve Žďáru nad Sázavou složená pouze z koaličních politiků ODS, KDU-ČSL, ANO a STAN by názory opozice očividně nejraději viděla vůbec neotištěné. Každý názor opozice totiž nutí koalici říci pravdu a reagovat na vyřčené názory a tvrzení.

Redakční rada městského zpravodaje Žďáru nad Sázavou se neodváží dát své rozhodnutí „na papír“, protože tím by opozice dostala možnost dožadovat se uplatnění opravných prostředků včetně přezkoumání rozhodnutí v soudním nebo správním řízení.

Město Žďár nad Sázavou již také obdrželo úřední výzvu k poskytnutí změn textu zastupitelů města po projednání v redakční radě. Samotné úpravy provedené po přečtení textu redakční radou městského zpravodaje pak ukáží to, co nechtěli radní města vidět otištěné v městském zpravodaji.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů