VÍME PRVNÍ: Do poboček firmy Senecura na Vysočině nastoupil mezinárodní expert na finanční restruktualizaci

Od října mají pobočky firmy Senecura nejen v Kraji Vysočina novou výraznou posilu na pozici jednatele. Tým dosavadních jednatelů složený z Antona Kellnera a Markuse Schwartze posílil Wolfgang Kaltenegger.

Společnost Senecura je s více než 7 500 lůžky a s 84 zařízeními předním soukromým poskytovatelem péče v Rakousku. Svými znalostmi a dlouholetou zkušeností v oblasti péče poskytuje jistotu klientům i v České republice, kde je Senecura předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem.

Wolfgang Kaltenegger má dlouholeté mezinárodní zkušenosti s úspěšným řízením průmyslových podniků v Evropě i USA. Své manažerské zkušenosti získal jednak jako finanční ředitel velkých průmyslových korporací, tak i jako generální ředitel malých a středních společností.

Kalteneggerovy odborné znalosti v oblasti restrukturalizace obratu velkých firem byly úspěšně aplikovány při strategických reorganizacích, a to jednak v roli poradce a konzultanta, tak jako praktický implementátor firemních změn.

V automobilovém dodavatelském průmyslu byl deset let finančním ředitelem společností Magna v Evropě a USA, kde vedl restrukturalizaci velké divize v USA. Magna Steyr GmbH & Co KG je výrobce automobilů se sídlem v rakouském Grazu, kde se také nachází její hlavní výrobní závod.

 Jako finanční ředitel společnosti Fresenius-Vamed dosáhl Kaltnegger špičkových finančních výsledků v oblasti služeb zdravotnické techniky a výstavby nemocnic. 

Jako konzultant spolupracoval více než deset let s Pricewaterhousecooopers jak v Bostonu, tak ve Vídni. Několik let také vedl poradenské týmy ve společnosti Grant Thornton v České republice a na Slovensku, kde byl zodpovědný za poradenství průmyslovým klientům a mohl dále rozšiřovat konzultační činnost.

V průběhu své kariéry doprovázel a řídil četné fúze a akvizice při spojení obchodních společností. Jako finanční ředitel byl Kaltenegger zodpovědný na náležitou péči a náležitou opatrnost v souladu se zásadami péče řádného hospodáře, ocenění společností, jednání a obchodů, ale také za integraci po fúzi.

Mezi Kalteneggeroy odborné znalosti patří také pomoc společnostem v krizových situacích jako je společnost Senecura v České republice se strategickým přeskupením, restrukturalizací a financováním. 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů