VÍME PRVNÍ: Dodávku parciálních trolejbusů pro Jihlavu řeší antimonopolní úřad

Bateriové neboli parciální trolejbusy už začal do krajského města Vysočiny dodávat český výrobce Škoda electric. V další části veřejné zakázky uspělo česko-ukrajinské sdružení Tram for Envi a v soutěži porazilo Škodu Electric: za šestici vozů chtělo 71,4 milionů korun, Škoda 82,74 milionů korun. Jeden trolejbus tak vychází na 11,9 milionu korun, v případě Škody na 13,7 milionu korun. Cena Škody je přesně na úrovni, na kterou Dopravní podnik města Jihlavy odhadl hodnotu zakázky.

“ Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vede ve věci zadávacího řízení Parciální trolejbusy v Jihlavě II s Dopravním podnikem města Jihlavy dvě správní řízení. V prvním správním řízení již bylo v červnu vydáno prvostupňové rozhodnutí, jímž bylo zadávací řízení zrušeno kvůli netransparentním zadávacím podmínkám souvisejícím s harmonogramem homologace vozidel. Proti tomuto rozhodnutí byl podán rozklad, o němž nyní rozhoduje předseda ÚOHS. Druhé správní řízení, v němž jsou rovněž napadány zadávací podmínky, je přerušeno až do vydání pravomocného rozhodnutí v řízení uvedeném výše,“ uvedl mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Švanda.

Nízkopodlažní dvanáctimetrový trolejbus „Bogdan Т701“ byl vyvinut vyrobený v závodě Bogdan ce městě Lucku v roce 2010 se zaměřením na evropský trh. Elektrickou výbavu má dodávat česká společnost Cegelec.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů