VÍME PRVNÍ: Jindřichohradecká úzkokolejka chce v létě jezdit, obnovila řízení u Drážního úřadu

Naděje na letní provoz jindřichohradecké úzkokolejky stále existuje. Správa úzkokolejných drah, což dceřinná firma zadlužených Jindřichohradeckých místních drah, podle informací Občasníku obnovila řízení o vydání bezpečnostního certifikátu Drážního úřadu bez kterého není možná přeprava cestujících. „Mám stejné informace,“ stručně konstatoval jednatel Jindřichohradeckých místních drah Jan Píšala.

Pokud budou dodané podklady pro vydání úředního povolení Drážního úřadu dostačující, lze předpokládat vydání povolení k provozu zhruba do měsíce. První jízdy by tak mohly proběhnout někdy v polovině letní sezóny.

Podle informací Občasníku je stále v záloze „nouzový plán“, kdy by úzkokolejka jezdila jen v části obou tratí. I pro tyto části trati je ale nezbytné povolení provozu od Drážního úřadu (více zde).

Úzkokolejka má připraveny i zásoby uhlí a dřeva, což nasvědčuje i možnosti komerčních jízd parních vlaků. I pro komerční jízdy potřebuje úzkokolejka povolení k přepravě cestujících.

Pro milovníky úzkokolejky bude letos bude fungovat na peróně úzkokolejné dráhy bufetový vagón s tradičními párky a pivem. Provoz zahájí první červencový víkend.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů