VÍME PRVNÍ: Piráti ukončili mlčení a potvrdili napadení zastupitelky Miroslavem Tomancem (STAN)

Několik dnů stará událost je oficiálně potvrzena. Piráti a Fórum Jihlava ukončili mlčení a potvrdili fyzické napadení zastupitelky Miroslavy Berkové.

Může jít o obrázek 1 osobě a drink

Zastupitelka Miroslava Berková byla terčem slovní agrese Miroslava Tomance již několik srpnových týdnů. K incidentu došlo v sobotu 27. srpna. „Ani jsem si nevšimla, že ke mně přichází, jen jsem z dálky slyšela jeho nadávky. Pak jsem uviděla napřaženou ruku, stihla zakřičet ‚Do ramene ne!‘ a přišla rána,“ popslala napadení zastupitelka Berková. V pravém rameni měla dvě komplikované zlomeniny, bylo to pro ni tedy velmi bolestivé.

Mlčení o celém incidentu vysvětlovala zastupitelka Berková nutností soustředit se v první řadě na vlastní zdraví.

„Po návštěvě obvodní lékařky a ortopeda jsem se rozhodla jít na policii, která napadení řeší jako přestupek proti občanskému soužití,“ dodala zastupitelka Berková.

„Chování Mirka Tomance považujeme za naprosto nepřijatelné – jednak jako muže, který udeří ženu, ale také bývalého zastupitele, který znovu kandiduje. Pokud byť jenom na sekundu připustíme, že je rozdílné politické názory možné řešit násilím, čelíme přímému ohrožení demokracie a principů svobodného rozhodování,“ stojí doslova v prohlášení Pirátů a Fóra Jihlava.

Prohlášení Pirátů a Fóra Jihlava ukončilo snahu celý incident utajit před obyvateli města. (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů