Jak Piráti a STAN tutlali napadení zastupitelky Jihlavy

Incident mezi zastupitelkou Jihlavy Miroslavou Berkovou (Piráti a Fórum Jihlava) a Miroslavem Tomancem (STAN) šetří Policie ČR. Primátorka Karolína Koubová (Piráti a Fórum Jihlava) informovala lídra STANu Radka Hoška, že incident zaznamenal kamerový systém.

„Městská policie ho předala policii státní a ta to vyhodnotí, to je zcela mimo mě. Řekla jsem, že to nechceme medializovat, ale stálo se to i bez nás, takže není možné dál mlčet,“ uvedla primátorlka Koubová.

Piráti a Fórum Jihlava podporovali zastupitelku Miroslavu Berkovou ve snaze celý incident nezveřejňovat.

Domestic Violence and Abuse - HelpGuide.org

Primátorka Karolína Koubová si s lídrem STANu Radkem Hoškem promluvila netradičně mimo kancelář, na chodníku před Českým rozhlasem. Stalo se tak po besedě lídrů v Českém rozhlase.

„Řekla jsi, že kampaň vedeme přísně, že se tvým koaličním partnerům nelíbí, že poukazujeme na věci, které se nepovedly, že to snižuje náš koaliční potenciál. Řekl jsem ti na to, že nazývám věci skutečně pravým jménem, že neprahnu po teplém místě na radnici jako ostatní. Když jsem říkal, jestli ti nepřijde vtipné, co teď někteří tví koaliční partneři před volbami předvádí, smála ses a řekla jsi, že se mnou souhlasíš, když jsme se bavili o konkrétních případech, co před volbami dělají a hlásají. A pak jsme se dostali k Mirce Berkové,“ popsal rozhovor s primátorkou lídr STANu Hošek.

Lídr STANu Hošek sháněl telefonní číslo na napadenou zastupitelku, údajně se snahou si o incidentu promluvit. Dokonce žádal primátorku Koubovou o zaslání videozáznamu z městských kamer.

“ O policejním vyšetřování jsem nevěděl, ani primátorka o něm nemluvila. Potom primátorka začala Mirku Berkovou omlouvat, že nemá gramotnost a neumí se na sociálních sítích a internetu pohybovat. Říkala, že nemá zájem to medializovat. Je nesmysl cokoliv tutlat, pojďme s věcmi ven, ať víme, kde je skutečně pravda,“ dodal Hošek.

A pak zveřejnil Občasník informaci o celém incidentu a zahájení policejního vyšetřování. Snaha místních politiků utajit celý incident ztratila smysl (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů