VÍME PRVNÍ: Primátorka Koubová usiluje být lídryní Pirátů!

Očekávaná přestupová bomba je tady! Primátorka Karolína Koubová oznámí přestup k České pirátské straně a bude usilovat o post lídryně pro místní komunální volby.

Pro sedmičlennou místní buňku Pirátů v krajské metropoli Vysočiny je přestup primátorky Karolíny Koubové vítanou posilou i když se primátorka Karolína Koubová nestane přímo členkou strany. Podle informací Občasníku nebude primátorka Koubová usilovat o vedoucí politické funkce v místní pirátské buňce.

Informace o přestupu primátorky Karolíny Koubové překvapila i předsedu místní ODS. „Jsem překvapen, nemám o tomto kroku žádné bližší oficiální informace. Mrzí mě, že se tyto informace dozvídám nejdříve od novinářů a až po té jsou oficiálně potvrzeny,“ uvedl předseda ODS David Beke.

„Nic nevím o tom co se děje,“ uvedl předseda místních Zelených Patrik Priesol.

jPodle oficiální tiskové zprávy jihlavských Pirátů a nezávislých osobností do šlo na Hromnice (2.2.2022) k rozhodnutí o vzniku společného projektu pro podzimní komunální volby v Jihlavě.

PiFo je zkratka volebního projektu, který tvoří jihlavští Piráti a Pirátky a nezávislé osobnosti z Jihlavy, reprezentované Fórem Jihlava. Společnou kandidátku do podzimních komunálních voleb, kterou v on-line hlasování v průběhu března a dubna vybere členská základna, budou tvořit zkušení politici a političky, ale i nastupující generace jihlavských osobností. O pozici lídryně kandidátky se bude ucházet také současná jihlavská primátorka Karolína Koubová.

„V tomto volebním období došlo v Jihlavě k výrazné změně v politickém směřování města. Piráti se na této změně také podíleli. Koalice Žijeme Jihlavou dosáhla na čtyři mandáty, z toho dva pirátské. Ač má vládnoucí koalice po většinu funkčního období nejtěsnější možnou většinu, byla úspěšná při řešení dlouhodobých výzev, jako je například Horácká multifunkční aréna nebo vrácení vodohospodářské infrastruktury. Spojením s nezávislými osobnostmi chceme dosáhnout udržení stávajícího směru progresivně-liberální jihlavské politiky a jeho dalšího rozvoje, říká předseda místního sdružení Jihlavsko Vít Žáček.

„Fórum Jihlava vzniklo jako politické hnutí zastřešující nezávislé jihlavské osobnosti zajímající se o veřejné dění a takto bychom to chtěli zachovat i do budoucna, tedy umožňovat vstup nezávislých do aktivní politiky města,“ doplňuje radní pro oblast školství, kultury a tělovýchovy a pro oblast sociálních věcí Daniel Škarka.

„Fórum Jihlava do svého třetího volebního období vstupuje s nepřenositelnými zkušenostmi mladé a neformální skupiny lidí, kteří se museli vypořádat s raketovým úspěchem, rozdíly v očekávání členů a realitou zastupitelů, silnými lobbistickými tlaky některých sólo hráčů, ale i s pozicí nejsilnější strany v křehké koalici, zhodnocuje jihlavská primátorka Karolína Koubová.

„Kromě nastartované změny či prosazení nového projektu je potřeba postarat se i o provoz a udržitelnost do budoucna. Věřím tomu, že spojení s Piráty bude funkční a stabilní, protože jsme se dokázali poučit z vlastních chyb a zkušeností, ale také nacházíme shodu na progresivně–liberálním programu pro rozvoj města. Jihlavu tlačí řada silných témat jako je bydlení či doprava. Čeká nás řada změn v oblasti digitalizace úřadu a veřejné správy, musíme se vypořádat s velkými investicemi a finančním řízením, ale také se vzděláváním. Tohle spojení nezávislých kandidátů a Pirátů je pro mě vidinou moderního přístupu řešení problémů. Máme na co navazovat, protože současná koalice s lecčíms velmi pohnula, ale je třeba nepolevit v úsilí a rozdělanou práci dotáhnout do konce,“ dodává Koubová.

„Ambicí hnutí Pirátů a Fóra Jihlava je prosazování hodnot, které jsou v zájmu občanů města Jihlava. Zaměříme se na transparentnost veřejné správy a na její digitalizaci. Do rozhodování o rozvoji města zapojíme veřejnost. Cílem hnutí je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Během léta představíme volební program s cíli a vizemi pro Jihlavu. PiFo zároveň vnímáme jako kampaň a přípravu na další volební období. Pro to současné budeme ctít stávající nastavení koalice a aktuální rozložení zastupitelských klubů,“ přibližuje pirátská zastupitelka Eva Nováková.

Koalice v čele jihlavské radnice by o politické situaci měla rokovat v nejbližší době.

„Ať si děvče přestup užije a Piráti ať si přestup paní primátorky užijí také. Nebude problém ji porazit ve volbách,“ prohlásil lídr opozice Radek Popelka (ANO).

Vyjádření dalších politiků zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů