Česká republika přišla v Jihlavě o milion korun za užívání pozemků

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) žádá po Statutárním městě Jihlava přes milion korun za používání pozemků v areálu městského sportoviště u bazénu v Rošického ulici. Celkem jde o částku 1. 256 793,- Kč za používání pozemků od 1.1. 2003 s požadavkem úhrady do 30.6.2015 . Jihlavský Magistrát reagoval námitkou promlčení částky 1.022 873,- Kč a uhradil pouze částku 302 640 Kč.

Česká republika teď požaduje po městu Jihlavě jako dlužníkovi vydání částky přes milion korun jako bezdůvodného obohacení. Město Jihlava může dobrovolně plnit i promlčenou pohledávku.

Majetková komise ani zastupitelstvo města neschválili dobrovolné vydání částky 1.022 873,- Kč České republice jako bezdůvodného obohacení Jihlavy na úkor státu.

Přitom vydání milionového bezdůvodného obohacení bylo podmínkou České republiky pro jednání o prodeji pozemků do vlastnictví města Jihlavy.

„Neuhradíte-li ve stanovené lhůtě celou dlužnou částku , nebude přistoupeno k převodu předmětných pozemků, ale bude přistoupeno k uzavření nájemního vztahu, neboť předmětné pozemky používáte bez právního důvodu,“ napsal úřad pro správu státního majetku.

Konečné slovo v dobrovolném zaplacení milionu korun jako bezdůvodného obohacení bude mít prosincové zastupitelstvo města Jihlavy.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů