Jihlava má bronz z olympiády měst LivCom

Soutěž LivCom má pověst prestižní soutěže měst jako „míst pro život“. Jde o obdobu olympiády, místo sportovců ovšem soutěží management jednotlivých měst v přístupu k tvorbě podmínek pro život.

Podle tiskové zprávy jihlavského Magistrátu město opět uspělo ve finále mezinárodní soutěže LivCom Awards (The International Awards for Liveable Communities). Primátorka Jihlavy Karolína Koubová a náměstek Vít Zeman v pátek převzali v Římě ocenění za 3. místo v kategorii měst od 20 do 75 tisíc obyvatel. Jde o celosvětovou soutěž měst zaměřenou na mezinárodní dobrou praxi v oblasti životního prostředí.

Jihlava musela stáhnout jednu z přihlášek do soutěže pro nesplnění soutěžních kritérií (více zde).

Cílem soutěže je rozvíjet a zlepšovat kvalitu života občanů, aby se dané město stalo místem, kde stojí za to žít. Jihlava uspěla se svými projekty už v roce 2013, když si cenu za 2. místo přebral Rudolf Chloupek v čínském městě Xiamen.

Soutěž se věnuje trvale udržitelnému rozvoji měst, kvalitě života a životnímu prostředí v obcích a koná se od roku 1997. Porota hodnotí přístup radnic ke zvelebování krajiny, péči o dědictví, ekologicky citlivá opatření, zapojování veřejnosti do projektů a podobně. Každoročně vybírá ze stovek projektů.


Díky účasti v soutěži některá města navazují mezinárodní spolupráci a vyměňují si zkušenosti. Úspěch mohou využít k podpoře turistiky a zviditelnění se i v mezinárodním měřítku.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů