VÍME PRVNÍ: Rakouský investor větrné energie se zajímá o Počátky

V polovině května představí firma W.E.B Větrná Energie s.r.o. záměr výstavby čtyř větrných elektráren v lokalitě severně od městyse Počátky.

Firma W.E.B Větrná Energie s.r.o. byla založena v dubnu 2002 jako 100% dceřiná společnost rakouské společnosti W.E.B Windenergie AG, která sídlí v rakouském Pfaffenschlagu a v oboru obnovitelných zdrojů energie se pohybuje již od svého založení v roce1994.

Větrná energie

Zatím zrealizovala firma W.E.B Větrná Energie s.r.o. v České republice dva projekty větrných elektráren. Prvním projektem byl větrný park v Břežanech u Znojma, kde bylo v prosinci 2005 uvedeno do provozu 5 VTE Vestas V52 s výkonem 850 KW a celkový instalovaný výkon parku je tedy 4,25 MW.

Protože značnou část svých elektráren má firma W.E.B v Rakousku blízko hranic z ČR, bylo logické, že firma chtěla rozšířit své aktivity i na český trh.

Druhým zrealizovaným projektem firmy W.E.B Větrná energie s.r.o. je větrná elektrárna VESTAS V90 – 2 MW v Banticích u Znojma.

Pro městys Počátky firma nabízí za spolupráci při změně Územního plánu a vyjmutí ze Zemědělského půdního fondu minimálně padesát tisíc korun za /rok/za instalovanou MW na katastru města s dvou procentní roční indexací.

Při využití pozemků v majetku města (cesty, podzemní kabelová trasa, rotor) poputují do obecní kasy Počátek další příjmy za věcná břemena. Firma slibuje podporu aktivit města (hasiči, sportovci, konání společenských akcí,..) již v období přípravy projektu.Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů