(VIDEO) Rekonstrukce Horáckého zimního stadionu nabírá nový směr

Na prosincovém jednání zastupitelstva se bude rozhodovat o dalším pokračování plánů na rekonstrukci Horáckého zimního stadionu. Zastupitelé dostanou poměrně rozsáhlý materiál, který předpokládá výstavbu nové haly místo současného stadionu.

„Rada města připravovala do zastupitelstva dva body: zrušení usnesení o zrušení rekonstrukce střechy stadionu metodou design and build s pokračování rekonstrukce stadionu salámovou metodou. A druhý materiál o pokračování rekonstrukce stavbou nové haly na stávajícím místě. Na tom je shoda všech koaličních stran,“ uvedla primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava).

O rekonstrukci střechy metodou design and build nebyl mezi stavebními firmami žádný zájem, město nedostalo žádnou nabídku (více zde).

Nové vedení města chce stavět novou halu na místě starého zimního stadionu. Toto řešení navrhla novému vedení pracovní skupina vedená radním Davidem Beke (ODS).

„Toto řešení je jednak nejlevnější a jednak nejméně časově náročné,“ dodala primátorka Koubová.

Dalším postupu rekonstrukce zimního stadionu bude mít na starosti radní David Beke (ODS), který bude i koordinátorem dalšího postupu. Vedení města také ponechalo podávání podrobných informací přímo na předsedovi pracovní skupiny.

„Salámová metoda se ukazuje jako finančně náročnější v dlouhodobém časovém horizontu, což není odpovědné do budoucna,“ řekl radní Beke.

Časový harmonogram nákladné investice není možné zkracovat, jak by to bylo možné u soukromého investora. Po rozhodnutí na prosincovém zastupitelstvu bude pokračovat výběrem projektanta.

Poznámka vydavatele: Už tři roky funguje Občasník na principech nezávislé žurnalistiky s prostorem pro důležité informace. V období politických otřesů jsou nezávislé zprávy velmi důležité. Nezávislost nám dává možnost dát prostor informacím bez ovlivnění politickým zájmem vydavatele. Přečtěte si poselství Občasníku 2015 a zvažte podporu jeho další činnosti. Děkujeme! (více zde)

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů