VÍME PRVNÍ: Věřitelé váhají s dalším oživováním jindřichohradecké úzkokolejky

Věřitelský výbor Jindřichohradecké úzkokolejky váhá nad dalším postupem při oživování úzkokolejné dráhy a požádal insolvenčního správce o zdůvodnění přínosu vydání bezpečnostního osvědčení vydávaného Drážním úřadem. Zejména za situace, kdy ještě nebylo definitivně rozhodnuto o způsobu řešení úpadku (konkurs, reorganizace) ani o formě zpeněžení majetku Jindřichohradeckých místních drah.

Jinými slovy věřitelé Raiffeisenbank a.s., Česká správa sociálního zabezpečení, Státní fond dopravní infrastruktury a ) IFIS investiční fond váhají zda Jindřichohradecké místní dráhy prodat jako provozovaný podnik, s nezbytným bezpečnostním osvědčením, nebo po jednotlivých aktivech, což by nevyžadovalo získání bezpečnostního osvědčení.

Náklady na vydání bezpečnostního osvědčení Drážního úřadu jsou v celkové výši 177 tis. Kč bez DPH. Pro úzkokolejnou dráhu jde o zásadní dokument nezbytný pro obnovení veřejné dopravy. Insolvenční správce zkrachovalé úzkokolejky jednal s městem Jindřichův Hradec, které deklarovalo svou připravenost přispět na obnovení provozu úzkokolejky částkou 150 tis. Kč. Tuto částku však město chce využít nejen na získání povolení, ale i na vypracování nových jízdních řádů apod.

Insolvenční správce věřitelům upřesnil, že podání žádosti o vydání bezpečnostního osvědčení ani jeho platnost nejsou časově limitovány a že vyřízení žádosti Drážním úřadem může trvat čtyři až šest měsíců. Dále insolvenční správce doplnil, že vzhledem k aktuálnímu stavu insolvenčního řízení (nevyřízené odvolání Dlužníka proti prohlášení konkursu) dosud neobdržel žádné konkrétní cenové nabídky na koupi či pronájem dráhy, a to ani od zájemců, kteří projevili zájem o koupi či provozování úzkokolejky před prohlášením konkursu (Gepard Express, SE a WTT s.r.o.).Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů