VÍME PRVNÍ: Výstavba multifunkční haly v Jihlavě se velmi komplikuje

Očekávaný termín zahájení rekonstrukce multifunkční mizí v nenávratnu. Podle informací Občasníku město Jihlava obdrželo námitky od jednoho z účastníků veřejné zakázky. To znamená nečekané zdržení, kdy bude nutné rozhodnot o námitkách s tím, že případný přezkum antimonopolního úřadu a případný soudní přezkum se dají očekávat.

Jihlavský Magistrát také řeší podnět obyvatel doručený advokátem Homolkou ve kterém jde o hlukovou studii jako podkladový dokument pro přijetí protihlukových opatření při demolici současného zimního stadionu.

“ Jako nejzávažnější nedostatky klienti spatřují vadu hlukové studie, která nepočítá s bouráním strojním kladivem, které jenejvětším zdrojem hluku, ač stavební dokumentace s touto technikoupočítá. Takováto zkreslená hluková studie pak byla podkladem pro stanovení protihlukových opatření a pro vydání závazného stanoviska krajské hygienické stanice kraje Vysočina,“ informoval právní zástupce obyvatel Jihlavy Jaroslav Homolka.

Obyvatelé ze sousedství se rovněž obávajín zátěže z vražedného pracovního tempa, které by mělo zavládnout při demolici stávajícího zimního stadionu.

„Klienti nesouhlasí, aby hlučné práce probíhaly nepřetržitě od 7 do 21 hod včetně nedělí a svátků. Toto s nimi nebylo vůbec diskutováno a pokud by bylo, s takovým rozsahem by nikdy nesouhlasili,“dodal advokát Homolka.

O sousedském souboji s hlukem z výstavby čtěte více přímo zde (více zde). O ukázkovém střetu zájmu sousedů na klidném životě a zájmu města na rychlém tempu stavebních prací čtěte více (přímo zde). Videozáznam z mimořádné tiskové konference můžete vidět přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů