VÍME PRVNÍ:ČEZ plánuje u Žižkova Pole výstavbu desítek větrných elektráren

Města a obce na rozhraní Žďárska a Havlíčkobrodska dostávají individuální nabídky na výstavbu větrných elektráren. Společnost ČEZ obnovitelné zdroje tak očividně testuje místní veřejné mínění a postoje obyvatel.

Například obec Žižkovo Pole, kde vojenském ležení zde 11. října 1424 zemřel husitský vojevůdce Jan Žižka,¨má nabídku výstavby osmi větrných elektráren. „Jsou plánovány ve vzdálenosti kolem tisíce metrů severozápadním směrem od mohyly Jana Žižky. Původně jich mělo být devět, ale v jedné z lokalit se bude stavět stožár mobilního operátora,“ vysvětlil místostarosta Žižkova Pole Miroslav Prokeš.

Obec Havlíčkova Borová, rodiště Karla Havlíčka Borovského, má nabídku na výstavbu až šesti větrných elektráren od společnosti ČEZ ve dvou lokalitách. „Směrem na Oudoleň by to bylo na našem katastru, směrem na Modlíkov při hranici katastru,“ uvedl starosta Přemysl Tonar.

I další obce v okolí Žižkova Pole mají nabídku výstavby větrných elektráren. Smlouvu o výstavbě už podepsala jako první nedaleká obec Velká Losenice. Celkově by na rozhraní Žďárska a Havlíčkobrodska mohlo vyrůst i několik desítek nových stožárů větrných elekráren.

„ČEZ nás informoval o svých záměrech. Doporučujeme obcím hledat společné řešení,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

AKTUALIZOVÁNO: Nejčastější dotazy obyvatel Vysočina na experty ČEZ Obnovitelné zdroje najdete přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů