Vlček (STAN Vysočina): Jména pro LIDOSTAN Vysočiny záleží na diskusi s lidovci

Společná koalice KDU-ČSL s hnutím Starostové a Nezávislí (STAN) má na Vysočině stručnou zkratku LIDOvci+STAN=LIDOSTAN. Zrod společné kandidátní listiny pro parlamentní volby je nejasný:

Lukáš Vlček„Stále není podepsaná koaliční smlouva a tudíž i my sami jsme v situaci, že plně nevíme, zda předložit 20 jmen pro samostatnou kandidátku či 7 jmen pro spolupráci s KDU-ČSL,“ naznačil vysočinský předseda STANu Lukáš Vlček.
Ohledně seznamu jmen bude velmi záležet na tom, jak vlastně daná spolupráce vůbec dopadne. Spolupráce s lidovci má na Vysočině Vlčkovu podporu.
„Já sám osobně trvám na názoru, že chceme-li na české politické scéně relevantní středo pravicový subjekt, který má šanci uspět a prosadit něco zásadního, tak tato spolupráce má smysl,“ prohlásil Vlček.

Pro společnou kandidátku s lidovci by měl STAN předložit sedm jmen. Předseda STANu Vlček potvrdil informace Občasníku o nasazení celostátní předsedkyně SNK-ED Zdeňky Markové z Nového Města na Moravě. Vysočinským lidovcům ale vadí nízký volební zisk hlasů předsedkyně Markové.

„Paní Marková je významnou osobností krajské politiky a pro nás je nepochybně osobou, kterou budeme prosazovat,“ řekl Vlček.

Pro koaliční kandidátku s lidovci v parlamentních volbách přicházejí do úvahy ještě náměstek hejtmana Pavel Pacal nebo žďárský radní Martin Mrkos.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů