Volebním lídrem Pirátů na Vysočině chce být vicehejtmanka Hana Hajnová

Česká pirátská strana zahájila výběr lídra pro krajské volby 2024. Zájem o post lídryně má stejně jako před čtyřmi roky předsedkyně pirátů v Telči Hana Hajnová. Před čtyřmi lety v krajských volbách skončili Piráti trochu nečekaně na druhém místě za vítěznou koalicí ODS a Starostové pro Občany. Se sedmi mandáty získali Piráti dvě křesla radních Kraje Vysočina. Hanka Hajnová se stala první náměstkyní hejtmana Schreka pro regionální rozvoj, Fond Vysočiny, územní plán a stavební řád, nestátní neziskové organizace, Jan Břížďala se stal radním pro školství, mládeže, sportu, informatiku a komunikační technologie.

„Pracovitost, otevřenost, upřímnost, rozhodování na základě dat a odvaha věnovat se i komplikovaným nebo dříve odsouvaným tématům, tak bych pojmenovala krajskou pirátskou politiku. Náš hlas je v koalici slyšet a daří se nám posouvat řadu zásadních témat. Za mě je to skvělý základ, jak uspět i v nelehké době, která nás bude v příštím roce čekat. A jsem připravena udělat maximum pro to, abychom dosáhli opět dobrého výsledku a mohli v naší práci pro Kraj Vysočina pokračovat,“ konstatovala Hajnová.

Hajnová jako pozitivní výsledky působení v krajské radě, vidí projekt Smart Akcelerátor, který se rozběhne od ledna 2024 a iniciativu Vodíkové Vysočiny.

„Obecně se od loňského roku velmi věnuji energetice, podařilo se mi připravit projekty na osazení prvních fotovoltaik na krajské budovy, snažím se vylepšit reputaci i větrné energii a dát jí na Vysočině novou šanci,“ dodala Hajnová.

Hajnová například také vyjednala memorandum o společném postupu Kraje Vysočina s obcemi při procesu výběru potenciálního hlubinného úložiště na Vysočině.

„Věnuji se dotační politice, jejímu zjednodušování a také vyšší míře digitalizace, aktivně jsem pomáhala vyjednat politickou podporu pro jihlavský projekt Housing first, který díky nám krajské zastupitelstvo finančně podpořilo, začala jsem více spolupracovat a podporovat sociální podniky na Vysočině a velkou radost jsem měla ze skleněné medaile pro pana Milana Peňáze za Chudobínskou borovici,“ řekla Hajnová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů