Vysočinské ANO vyslalo „nepravomocně nevinnou“ Nagyovou do eurovoleb

Obžalovaná jihlavská zastupitelka Jana Nagyová bude kandidovat za hnutí ANO v červnových eurovolbách. V polovině února přitom začne odvolací soud znovu řešit kauzu Čapí hnízdo, kde Jana Nagyová spolu s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem čelí obvinění z dotačního podvodu. Osvobozující rozsudek zrušil odvolací soud. Postavení Nagyové i Andreje Nagyové v soudním procesu Čapí hnízdo lze charakterizovat slovy „nepravomocně nevinní“.

Už samotné prosazení Nagyové do celostátní kandidátní listiny pro evropské volby je vnímáno mezi členy krajského hnutí ANO jako značný vyjednávací úspěch. Kandidátní listina pro eurovolby ještě prochází vnitrostranickým schvalovacím procesem i se jménem Nagyová navzdory obžalobě v kauze Čapí hnízdo.

Nagyová změřila síly se současným předsedou Senátu Milošem Vystrčilem v senátních volbách na Jihlavsku, kde postoupila do druhého kola. V něm získala čtyřicet procent hlasů ve vyhrocené volební kampani do které se zapojil i předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Nagyová se věnuje evropským dotacím téměř pětadvacet let, působila i jako oficiální poradkyně ministra financí Andreje Babiše.

Obžalovaná Jana Nagyová by měla by obsadit páté místo kandidátky hnutí ANO do evropských voleb, ale navržené pořadí kandidátů v první desítce se ještě může změnit.

Samotná Jana Nagyová nechtěla komentovat současná vnitrostranické jednání o sestavení kandidátky, nicméně potvrdila svůj dřívější osobní souhlas s nominací krajské organizace hnutí ANO do evropských voleb.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů