Z Dukly Jihlava prchá talentovaný dorostenec Habermann

Tak trochu větším překvapením je zájem Komety Brno o talentovaného hráče dorostu Dukly Jihlava Jindřicha Habermana. Šestnáctiletý mladík Habrmann nastřílel v minulé sezóně dvacet gólů a udělal čtyřiatřicet kanadských bodů. V letošní sezóně Habermann udělal kanadský bod v každém zápase.

„Hráči v hokeji přichází a odchází. Jindra odešel v průběhu sezony od rozdělané práce. Ať se mu daří. Před sezonou jsme naopak přivedli Rostislava Noska, ve kterém rovněž vidíme velký potenciál. Dokonce zaujal natolik, že jako jediný dorostenec dostal šanci na závěrečném turnaji v letní přípravě v juniorce,“ uvedl manažer Dukly Tomáš Vrábel.

HC Dukla Jihlava – Profil hráče – Jindřich Habermann

S odchodem Habrmana do Komety Brno zřejmě nebude jeho mateřský klub Dukla Jihlava souhlasit. Ovšem zabránit mu nemůže. Kometa zaplatí tabulkovou cenu za hráče s velkou budoucností.

Po odchodu Matěje Vojáčka do Mladé Boleslavi je odchod Jindřicha Habrmana další citelnou ránou do mládežnických týmů Dukly Jihlava. Před sezónou byl od týmu dorostu náhle odvolán trenér Marek Melenovský s asistentem Romanem Kaděrou. Odchody talentovaných hráčů jsou patrně nechtěným důsledkem náhlého odvolání trenérské dvojice.

Odchody talentovaných hráčů Vojáčka a Habermana z mládežnických týmů Dukly Jihlava jsou do jisté míry překvapením. Hráči mají vytvořené stabilní podmínky pro studium i sportovní kariéru, přesto oslabují mateřský klub odchody do sousedních oddílů.

Na oddílové příspěvky Habermannovi přispěli fanoušci Dukly Jihlava (více přímo zde). O slibech hokejové kariéry v jiných klubech více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů