Za výhružky vládě atentátem hrozí patnáct let vězení

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) dne 6. ledna 2021 zahájili trestní stíhání mladého muže, který měl v období od 24. do 31. prosince 2020 na sociální síti Facebook vyhrožovat fyzickou likvidací představitelům vlády České republiky, a to formou blíže nespecifikovaného „atentátu“. 

Obviněný měl dále na sociální síti Facebook zveřejnit komentář, ve kterém vyhrožoval smrtí příslušníkům Policie ČR. Ve stejném období měl rovněž zaslat výhružné e-maily konkrétnímu členu vlády České republiky, jejichž obsahem měly být obdobné výhružky provedením atentátu, fyzickou likvidací a způsobením devastujících zranění.

Muž byl obviněn z trestných činů „vyhrožování teroristickým trestným činem“ dle § 312f odst. 1, odst. 2 písm. b) trestního zákoníku a „vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci“ dle § 324 odst. 1 písm. b) trestního zákoníku.

Obviněný se ke své činnosti doznal. Jeho motivem měl být mj. nesouhlas s vládními opatřeními přijatými v souvislosti s pandemií COVID-19.

Trestní stíhání osoby je vedeno na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněnému trest odnětí svobody v rozmezí 5 – 15 let.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů