Začal výběr zhotovitele kanceláří pro nový blok Dukovany II

Společnost ČEZ zahájila výběr zhotovitele nové šestipodlažní administrativní budovy pro nový blok jaderné elektrárny Dukovany. Samotná stavba nového bloku jaderné elektrárny Dukovany by měla proběhnout v letech 2029 až 2036.

Budova s kapacitou sto osmdesáti kancelářských míst, parkovacími plochami u budovy včetně vsakovací a retenční nádrže, venkovním osvětlením této plochy a chodníků bude stát na volné ploše vedle areálu současné elektrárny.

„Jde o úplně novou budovu než je současná sedmipatrová budova, která je před dokončením. Budova bude vně areálu nového zdroje, bude stát na poli určeném pro výstavbu (za stávající fotovoltaickou elektrárnou), jde o obdobný charakter budovy, jako se nyní na EDU dokončuje. Smlouva ale bude uzavřena až po uzavření smluv s vítězem tendru na nový blok a s výstavba se začne až poté.“ informoval mluvčí jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk.

Projekt výstavby nového jaderného zdroje v Dukovanech má vysokou podporu ze strany vedení Kraje Vysočina, sdružení starostů ve dvaceti kilometrovém pásmu kolem elektrárny. Jaderná elektrárna (JE) Dukovany je největším zaměstnavatelem v kraji se zásadním vlivem na sociální stabilitu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů