Záhada jihlavského náměstí: Pod pokojíčkem stoupá voda v podzemní chodbě

Už zhruba rok je na jihlavském náměstí nové místo s pěti vysazenýni stromy a lavičkami. Úředníci jihlavského Magistrátu nyní intenzivně řeší problém, kterému se stručně říká „bazén“.

Postup výstavby pokojíčku alias „bazénu“ je vidět na časosběrném videu z kamery umístěné v kanceláři tehdejší primátorky Karolíny Koubové.

Podle zjištění úředníků ze správy jihlavského podzemí se v chodbě po pokojíčkem objevila voda, která tam dříve nebyla.

Úředníci Magistrátu už provedli kontrolu šachet, které ovšem fungují tak, jak bylo projektováno a voda z ostrůvku se tedy do podzemí dostávat nemůže.

Vzniká domněnka, že voda z podzemí, která se dříve odpařovala, nyní kondenzuje na spodní straně bazénu a padá zpět do podzemí.

Úředníci z odboru rozvoje města Jihlavy nechávali na místě udělat sondy, které prokázaly, že substrát je zde extrémně propustný. Dá se tedy předpokládat, že pouštěl vodu nahoru a ta se odpařovala spárami mezi kostkami.

Po vybudování „bazénu“ pro stromy ale cestu nahoru zavřeli a tak kondenzuje na spodní straně fólie. Je to pouize domněnka, žádné jiné vysvětlení zatím úředníci Magistrátu nemají. Projekt s touto situací absolutně nepočítal a úředníci neví, jak ji nyní řešit.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů