Nejmladší členové politických stran: Markéta Malá (TOP09)

Devatenáctiletá Markéta Malá patří mezi nejmladší členy TOP(09) na Vysočině. Žije v Bobrové nedaleko Žďáru nad Sázavou.
Jak ve vás uzrála touha stát se členkou TOP09?
 O politiku se zajímám už delší dobu a čím více jsem se zajímala, tím více jsem se ztotožňovala s ideologií TOPky. Během jednoho vzdělávacího workshopu strany jsem zjistila, že to vlastně není žádná uzavřená společnost, jak se může zdát, ale skupina lidí, kteří stojí o diskuzi a názory lidí. Když jsem zjistila, že na Vysočině vzniká mládežnická organizace TOPTeam, měla jsem jasno. Chtěla jsem být u zrodu.
Imponuje Vám Miroslav Kalousek? Není na ministra Babiše moc přísný?
Ač postrádá šarm Karla Schwarzenberga, jsem názoru, že politika potřebuje takové, jako je pan Kalousek. Na pana ministra rozhodně není moc přísný.
Pochválila vás maminka za vstup do TOP09?
Moje mamka je hodně akční člověk. V době, kdy zemřela Margaret Thatcher, se vrátila z obecního úřadu s tím, že tam „vybojovala“ nový chodník a připadá si jako Iron Lady. Takže k jakési angažovanosti mě vždycky podněcovala. Ačkoliv TOPku nevolí, obdivuje Karla Schwarzenberga, tudíž pro ni mé členství ve straně není žádným problémem, naopak.
Jakou má TOP09 budoucnost ve vašich očích?
Kdybych v ní budoucnost neviděla, nepřidala bych se k ní. Je ale v nelehké pozici vzhledem k odchodu Karla Schwarzenberga a odlivu voličů k ANO. Ted je na nás, abychom si tvrdě stáli za ideologií TOPky, protože ta může být skutečným opěrným bodem, který nám pomůže se dostat přes tuto momentální nezáviděnihodnou situaci. Strana se navíc poslední dobou zaměřuje na vzdělávání členů i podporovatelů, stále je atraktivní pro mladé a snaží se využívat potenciálu sociálních sítí. Když si k tomu připočtu všechny odborníky a výborné politiky, kterými strana disponuje, myslím, že se může velmi dobře prosazovat i v budoucnu.
Jak si představujete svůj osobní úspěch v politice?

Momentálně se neplánuji nijak výrazně prosazovat a zviditelňovat. Chci vystudovat, získat zkušenosti a potom uvidím. Myslím ale, že mě stejně vítr do politiky jednou zavane. Jak vysoko půjdu, nad tím zatím vážně nepřemýšlím.
Už vám strana nakreslila pomyslnou cestu politické kariéry?
Vzhledem k tomu, že jsem se ve straně ještě moc neohřála, je tato otázka zatím ve fázi plánů. Tak jako tak, chci teď v první řadě být aktivní v TOP týmu a využívat možností vzdělávání. Jsem ale v neustálém kontaktu s členy regionální i místní organizace (hlavně s Redou Ifrahem, rodákem ze Žďáru), kteří mi jsou ochotni pomoct s vykreslením mé blízké politické budoucnosti. Možnosti tu určitě jsou.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů