Preventivní odchody dětí kvůli šikaně by nás mrzely, zní z problémové školy

Stačil jeden nález České školní inspekce a ze školy s vynikající pověstí je škola problémová. Nebo spíše škola s problémem výskytu rozsáhlé šikany ve vyšších ročnících.

Někteří z rodičů zvažují přechod žáků vyšších ročníků na jinou jihlavskou školu jako preventivní řešení.

How to prevent bullying and help your child: 9 steps to take

„Každý takový preventivní odchod žáka na jinou školu by nás velice mrzel. Jak vyplývá z mylně interpretované zprávy ČSI, naše škola šikanu nezametá pod koberec, ale pokud skutečně dojdeme ke zjištění, že se o šikanu jedná, viníky odhalíme a využijeme všech dostupných prostředků, včetně spolupráce s poradenskými zařízeními a Střediskem výchovné péče. Mnoho rodičů by uvítalo radikální a jednoduché řešení, to ale není vždy možné. Nyní se více zaměříme na průběžnou preventivní práci s třídním kolektivem, to je informace, která vyplývá ze zjištění ČŠI. Spojíme síly a uděláme vše pro to, aby se naši žáci cítili ve škole bezpečně,“ naznačila zástupkyně ředitelky Markéta Pfeifferová.

Vedení školy má intenzivní porady s Magistrátem města Jihlavy o řešení situace s nálezem školních inspektorů o výskytu šikany ve vyšším stadiu. Vedení školy má důvěru zřizovatele, kterou vyjádřil náměstek primátora Richard Šedivý (více zde).

Mluví se o nasazení finského preventivního programu „KiVa Kuolo“, což znamená společné úsilí učitelů, žáků a rodičů s cílem dosáhnout nulového výskytu šikany (více zde). Nález šikany znamená pro základní školu velkou dávku negativní publicity, která kazí dobrou náladu učitelům a přidělává starosti rodičům úvahami o preventivním přesunu žáků do jiné školy s lepším společenským ovzduším.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů